Výstavy

7. Vánoční výstava ušlechtilých morčat v Olomouci

6.12. 2014 jsme se již třetím rokem společeně  s CHS Gentle touch zúčastnili naší 

nejoblíbenější výstavy v Olomouci. Byla to naše poslední výstava v tomto roce.

Výstava byla úžasná, se skvělýma lidičkama, tak jako každý rok . Letos se sešlo opravdu hodně morčátek a konkurence byla obrovská, při tak velkém počtu jsem nepočítala ani s umístěním, ale s velkým překvapením naše Alexia Alkaram Paradise zazářila s krásnými 97 body a získala tak titul 1. nejlepší us teddy třídy adult a 2. nejlepší krátkosrté morče třídy adult. Tímto jsme zároveň splnili podmínky pro udělení titulu morče šampion  Takovou velkou radost mi udělala ta holka naše.Ani ostatní morčátka si nevedla špatně. Conny Alkaram Paradise - 96 bodů a její bratr Carlos Alkaram Paradise získal 96,5 bodů a umístil se na 3.místě us teddy baby.

Alexia Alkaram Paradise - 97 b. 5 x CAC, 1.nejlepší US Teddy adult a 2. nejlepší krátkosrsté morče adult.

Conny Alkaram Paradise - 96 b., CAC

Carlos Alkaram Paradise - 96,5 b. CAC, 3. nejlepší  US Teddy baby

18. Hallowenská výstava morčat v Bohuňovicích

19.října jsme se tradičně zúčastnili výstavy v Bohuňovicích, na kterou moc rádi jezdíme :-)
Letos jsme jely pouze v ženské sestavě, jela jsem společně s Terkou, se Zuzkou s CHS Gentle touch a s její maminkou, která řídila a odvezla nás do Bohuňovic, protože ani jedna z našich drahých poloviček nemohla. 
Výstava se vydařila a bylo moc fajn s prima lidičkama a přivezli jsme si domů hezké ocenění :-)
Vystavovali jsme Alexii a Aragorna
Alexia Alkaram Paradise - 96 b.  4 x CAC, 3.místo US teddy adult a 3.místo krátkosrstý pár s Aragornem Alkaram Paradise
Aragorn Alkaram Paradise - 95 b. 3x CAC
 
1.výstava morčat v Prievidzi
8.3. jsme úspěšně začali naši výstavní sezónu 2014.  
Výstava byla hezky oraganizovaná v centrum volného času SPEKTRUM. Společně s náma jela také Zuzka
 s chovné stanice Gentle touch.
Naše morčátka jeli opět ve stejné sestavě a tentokrát si všichni vedli velice dobře, nad naše očekávání
Získali jsme jiné a nové zkušenosti ohledně posuzování. Paní posuzovatelky byly Rita Ribeiro
 z Portugalska, která posuzovala dlouhosrstá plemena 
a Evelyn van Vliet z Anglie, která posuzovala krátkosrsté plemena, takže i naše teddíky, ze který byla Evelyn nadšená. Posuzovatelky hodnotily morčata slovy, ne body, jak jsme zvyklí tady
  u nás. V teddících byly výhry celkově jen 3 a nedělilo se to na skupiny baby, junior a adult což je velká škoda, protože tam byla spousta úžasných teddíků, které by si zasloužili ocenění ve své třídě.
Aragorn Alkaram Paradise - SG (bez ocenění)
Alexia Alkaram Paradise - HV, 3. nejlepší US Teddy
Ulysses Egeria - HV, 2. nejlepší US Teddy
Maja Gentle touch - HV, 1. nejlepší US Teddy, 2. nejlepší krátkosrstý junior
 

7.12.2013 Jsme se zúčastnili 6.vánoční výstavy ušlechtilých morčat v Olomouci.Byla to naše poslední výstava morčat v tomto roce a musím říct celkově když to shrnu i nejlepší :-) Jeli jsem společně opět se Zuzkou a Michalem. Dohromady jsme na výstavu vezli 9 morčat :-)Výstavu jsme si užili a dokonce jsme stihli ještě vánoční trhy na náměstí. Olomouc je krásné město a děkujeme Verunce, která chová také teddíky, že nám dělala průvodkyni po městě a dala tip, kde dělají bezva vánoční punč.Hodně jsme se nasmáli :-)  Co se týče našich morčat jeli opět v sestavě Ulík, Aragorn, Alexia a Maja. Největší radost nám udělala Alexia, náš odchov :-)

 Alexia Alkaram Paradise vyhrála 2.místo s 96,5 b.ve své skupině US teddy baby a máme 2 kartičku čekatele na šampióna, 

Ulysses Egeria - 95b. 2 kartička čekatele na Grandšampiona. 

Aragorn Alkaram Paradise - 95b. 2 kartička čekatele na šampiona.

 Maja Gentle touch - 96b. 2 kartička čekatele na šampiona. Celkově si vedli všichni moc dobře :-).

27.10.2013 Jsme vyrazili na 14.výstavu morčat v Bohuňovicích. Jeli jsme společně se Zuzkou a Michalem a bylo to moc bezva  a výstavu si moc užili s výborným svařáčkem a guláškem a taky řízečkem a bramborovým salátkem :-D Co se týče morčat, jeli  v sestavě -Ulysses Egeria, Maja Gentle touch a náš první odchov Alexia Alkaram Paradisa a Aragorn Alkaram Paradise. Při tak velké konkurenci si naše morčátka vedla velice dobře.Všichni získali čekatelskou kartičku, což nám udělalo radost, ale největší radost jsme měli s naší Alexií.Vyhrála s 96,5 body 2.místo US Teddy baby a 3.místo krátkosrsté baby.Náš Ulík si vedl také velice dobře, ale za hlavu, uši a oči mu strhli 2 body, což je hodně. To je to naše nešťastné ukousnuté ucho :-(...Ale i tak získal 95 bodů a kartičku čekatele na granšampiona. 

                                      

   20.7.2013 Jsme se zúščastnili 1.letní výstavy, která se konala v Ostravě.Jela jsem společně s dcerou a Zuzkou.Výstava byla perfektně zorganizovaná a moc se nám líbila .Náš Ulík, jediné morče, které jsme vystavovali, se k naší radosti a to jsme teda fakt nečekali vyhrál 3.místo nejlepší US Teddy adult za 96 bodů a získal tak poslední čekatelskou kartičku, která nám chyběla do počtu 5-ti kartiček :-)Pro naši chovnou stanici to znamená, že se můžeme chlubit, že máme doma Šampiona:-D, teda ještě neoficiálně, musíme zaslat 5 kartiček, abychom získlai oficiálně titul  "morče šampion" a pak hurá na další titul "Grandšampion"